OnurTuğman

Konuşmacı-Eğitimci

OnurTuğman

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi’nde Oyun Teorisi alanında Yüksek Lisans yaptıktan sonra New York Baruch College’da MBA International Marketing Management programını tamamlamıştır. Altınbaş Üniversitesi’nde İşletme Doktorantı olarak Nöropazarlama alanında Karar Bilimi ve Tüketici Davranışları üzerine akademik çalışmalarına devam etmektedir.

İletişim dünyasındaki profesyonel hayatına öğrencilik yıllarında başladı. 20 yılı aşan profesyonel kariyerinde; Marka Yönetimi, Pazarlama, Satış, Strateji ve Kreatif departmanlarda farklı görevlerde bulunup, üst düzey yöneticilik yapmışr. Bu süreçte Mercedes-Benz, Nestle, Pepsi, Unilever, Shell, Garanti Bankası, Türk Hava Yolları ve onlarca önemli markanın marka, satış ve pazarlama yönetimi çalışmalarında etkin rol oynamıştır. Dünyanın en büyük reklam ajans networklerinden birinin Türkiye’deki yapılanmasında Ajans Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Türkiye’nin önde gelen tam hizmet reklam ajanslarının birinde yönetici ortak olmuştur. Teori ve pratiği harmanlayarak; değer algısı ve satış odaklı iletişim yaratım ve yönetim çalışmaları ile tüm müşteriler için etkin sonuçlara imza atan projeleri yönetmiştir. Halen TUĞMAN Danışmanlık, Eğitim, Koçluk Kurucusu olarak profesyonel kariyerine devam etmektedir. Ayrıca, ICF ve AC Sertifikasına sahip olarak Profesyonel Koçluk Hizmetleri vermektedir.

Yurtiçi ve yurtdışındaki birçok sektörel yayın ve etkinliği takip etmekte, çeşitli sektörel dergi ve internet sitelerinde makaleler yazmakta, sektör etkinlikleri, üniversiteler ve şirketlerde konuşmacı olarak yer almaktadır. Marka, Reklam, Pazarlama, Satış, İletişim ve Kişisel Gelişim alanında üniversiteler ve özel kurumlarda konuşmalar yapmakta, eğitimler vermekte, firma ve kişilere özel danışmanlık ve koçluk hizmeti vermektedir.

-Marka Yönetimi

-Nöropazarlama Eğitimi

-Yeni Nesil Pazarlama Eğitimi