NecipCaner

Eğitimci

Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünü bitirmiştir. Kurumsal kariyeri sırasıyla Ak Hayat Sigorta satış birim yöneticisi, Dışbank AŞ şube dışı kanallar yöneticisi, Bankasürans Müdürlüğü, Denizbank Şube Dışı kanallar Satış Müdürlüğü, Deniz Filo Satış ve Pazarlama Müdürlüğü şeklinde gerçekleşmiştir. 

1999’dan 2016’ya kadar çalıştığı kurumlarda iç eğitmen olarak görev yapan Necip Caner bu süreçte, Satış gelişimi ve oryantasyon, BES lisanslama süreçleri, KOBİ ve Tarım kredileri, Bayi finansal gelişimi ve finansal okur yazarlık konularında eğitimler vermiştir. 

2016’dan sonra Danışman eğitmen olarak görev aldığı ilk büyük proje Nar Eğitim – Yaşa Akbanklı olmuştur. Bu projede yaklaşık iki yıl süreyle KOBİ segmenti portföy yöneticilerinin güvenli davranış geliştirmesi ve zor müşterilerle etkin iletişim konularında 1000’den fazla katılımcıyla çalışmıştır. 

Diğer büyük projesi Ford Otosan binek ve Ford Trucks bayii kanadında iki yıl süreyle müzakere becerileri ve pazarlık teknikleri eğitimiydi. Bu proje 2019’da Ford’un en çok beğenilen ve en çok fayda sağlanan dış eğitimi seçilmiştir.

Ayrıca OMSAN Logistics kurumsal (B2B) satış, MSC Shipping yeni nesil satış iletişimi, Hema Industries, Anadolu Isuzu, Tam Finans, müzakere ve pazarlık teknikleri tamamladığı kurumsal projelerdendir. Türk Traktör Bayii iş geliştirme, TEB Yıldız Portföy Müşteri Deneyimi, Otokoç Müşteri bağlılığı ve Müşteri Odaklılık ve QNB Finansbank Müzakere Teknikleri hâlihazırda devam eden eğitim projeleridir.   

MESS Eğitim Vakfının katalog eğitmenlerinden biri olan Necip Caner ayrıca YTÜ Sürekli Eğitim Fakültesi eğitimlerini tamamlayarak YTÜ koçluk (coactive coaching) unvanı almıştır.

-Müzakere ve Çatışma Yönetimi

-Kurumsal Satış ve Müşteri Yönetimi

-Satışta Denge