Esat İhsanKocager

Konuşmacı-Eğitimci-Danışman

1971, Gaziantep doğumludur. Evli, bir oğlan ile golden retriever bir kız çocuk babasıdır.

Pepsi Cola, Imperial Tobacco, Danone Nutricia uluslararası firmaların saha ve merkez yapılarında 20 yıl boyunca çeşitli satış yöneticiliği pozisyonlarında çalıştı.

En son Danone Nutricia Satış Eğitim ve Operasyon Müdürlüğü görevinde bulundu. Bu dönemde Türkiye’nin birçok bölgesinde Saha Satış, Distribütör Yönetimi, Kilit Müşteri Yönetimi, Ticari Pazarlama, Satış Kapasite ve Yetkinlik Geliştirme, Pazara Gidiş Modelleri, Saha Satış İnsan Kaynakları, Performans Değerlendirme Sistemleri, Yetenek Yönetimi ve Perakende Mağazacılık projelerini yürüttü.

Danone Nutricia firmasında “Satış Akademisi” kurarak saha satış takımlarının eğitim ve gelişimini sağladı. Saha eğitim ve gelişim süreçlerinde yaptığı çalışmalarla birçok ödül kazandı. TEGEP 2016 Öğrenim ve Gelişim Ödüllerinde, Danone Nutricia Satış Akademisi “En İyi Öğrenim ve Gelişim Programı”, Puma Projesi ise “En İyi Teknoloji Destekli Öğrenim ve Gelişim Programı” ödüllerini aldı.

2016 yılında kurumsal iş yaşamını tamamladı ve bir girişimci olarak Saleswe Eğitim Danışmanlık Koçluk Ltd. şirketini kurdu. Bununla birlikte ICF Onaylı ACSTH Profesyonel Koçluk Sertifika Eğitimleri veren İngiltere ve Londra merkezli UK Coaching Academy’nin yönetici ortağı oldu.

Birçok şirket için yaptığı eğitim, danışmanlık ve koçluk çalışmalarının yanı sıra TPF-Türkiye Perakendeciler Federasyonu eğitmenliği ile saha ve perakendede “Profesyonel Satışçılar ve Satış Yöneticileri” yetiştirmek için açık sınıf eğitimler veren ve kurumlara özel projeler geliştiren Satış Okulu’nun liderliğini yapmaktadır.

Merkez ve sahanın iletişiminin çevik hale getirilmesi, öğrenme deneyiminin arttırılması, iş davranış standartlarının oluşturulması, yetkinlik bazlı yaklaşım ile performans gelişiminin takip edilmesi amacıyla yaptığı dijital yatırımlar sonucunda SalesWe APP I Çevik Takım, Çevik Öğrenim “Bir İletişim ve Dijital Öğrenme Deneyimi Platformunu” geliştirmiştir.

-Satış Becerileri

-Takım Yönetimi

-Koçluk Becerileri

-İkna ve Müzakere Teknikleri