ErdemBalkan

Konuşmacı-Eğitimci-Danışman

Güzeldere | Balkan Hukuk Bürosu ortaklarından Avukat Erdem Balkan, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde (2004) lisans eğitimi aldıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı (2010) ve ardından Vanderbilt University Law School (ABD) Technology and Entertainment Law yüksek lisans programını (2011) tamamlamıştır.

Erdem Bey, Türkiye’nin önde gelen yerli ve yabancı sermayeli kozmetik, hızlı tüketim malları (FMCG) otomotiv, inşaat, televizyon ve medya şirketlerine kuruluş aşamalarından başlayarak günlük projelerinden çok uluslu birleşme ve devralma projelerine kadar her aşamada danışmanlık hizmeti vermiştir.

Rekabet hukuku, şirketler hukuku, fikrî mülkiyet hukuku, tüketici hukuku, kişisel verilerin korunması hukuku ile birleşme ve devralmalar hukuku Erdem Balkan’ın uzmanlaştığı alanlardandır.

Erdem Balkan halen muhtelif yerli ve yabancı markaların Türkiye’deki dağıtım ağlarının oluşturulmasında ve mevcut bayi ağlarının rekabet mevzuatına uygun bir şekilde işletilmesinde aktif olarak çalışmaktadır.

Erdem Bey 10 yılı aşkın bir süredir şirketlere uzmanlık alanına giren konularda eğitimler vermektedir.

-KVKK

-İş Hukuku

-Rekabet Hukuku

-Tüketici Hukuku