Emre TunaAydın

Konuşmacı-Eğitimci-Danışman

İstanbul Üniversitesi mezunu Emre Tuna Aydın, İşletme, Uluslararası İlişkiler ile Dış Ticaret lisans derecelerine; Galatasaray Üniversitesi’nde MIS (Yönetim Bilişim Sistemleri) Eğitimi yanında Uluslararası İşletme Yüksek Lisansına sahiptir.

Kariyerine 2006 yılında Eczacıbaşı’nda sırasıyla Satış, Pazarlama ve İnsan Kaynaklarında görev yaparak başladı. Daha sonra çeşitli projelerde görev aldı. Ardından Doğan Yayın Holding – Seat Pagine Gialle ortaklığında kurulan Joint – Venture yapıdaki şirketin tüm süreçlerinde 2 yıl kadar görev aldı.

Kariyerine 2010 – 2016 yılları arasında A.S. Watson’da, Bilgi Sistemleri ve Raporlama Müdürü olarak devam etti.

2016 – 2019 yılları arasında Sabancı Holding İK Grup Başkanlığı’nda tüm topluluk HR IT ve Veri projelerinin
yönetiminde görev aldı. Veri Analitiği, İş Zekâsı, Finansal raporlama, ölçümleme ve Veri görselleştirme uzmanlık
alanlarıdır.

2013 yılından beri Veri Analitiği, İş Zekâsı, Raporlama ve diğer alanlarda 500’den fazla yerli ve çok uluslu firmaya farklı eğitim ve danışmanlıklar veren Emre Tuna Aydın, akademik ve profesyonel hayatına devam etmektedir.

Bnc Insight ve HrAnalitik şirketi kurucusu olan Emre Tuna Aydın Sabancı Üniversitesi EDU, Türkiye Bankalar Birliği, Peryön gibi ulusal ve uluslararası birçok alanda eğitimler vermekte ve üniversitelerde Veri Analitiği alanında dersler vermektedir.

-Makine Öğrenmesi & Yapay Zeka

-Veri Okur Yazarlığı Eğitimi

-Veri Analitiği

-İK Analitiği