2003’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra iş yaşamına uluslararası bir şirketin saha yönetiminde başlamıştır. 25 mavi yakalı çalışanın yöneticisi olarak başladığı liderlik yolculuğunda yüzlerce mavi ve beyaz yakalı çalışanın hayatlarına dokunma fırsatını kendisine vermiştir.

Yetkinlik Gelişimi, Kurumsal Öğrenme ve İnsan Kaynakları alanları üzerine kariyeri boyunca sorular soran ve merak eden Emrah Demiral, Organizasyon Geliştirme Departmanı Liderliği, Eğitim Geliştirme Yöneticiliği ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü gibi görevlerde bulunmuştur.

Emrah Demiral, kurumsal alandaki görevlerine ek olarak yalın üretim, insan kaynakları, liderlik teorileri gibi konularda çeşitli kongre ve seminerlerde sunumlar yapmış; Dokuz Eylül, Ege, İTÜ gibi üniversitelerde Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Proje Yönetimi gibi alanlarda dersler ve seminerler vermiştir.

2013’den itibaren başladığı eğitmenlik ve danışmanlık yolculuğunda “Liderlik Gelişimi” konusunu odağına alan Demiral; bu kapsamda kurumlara özel eğitimler dizayn ederek gelişim programları yürütmektedir. Uzmanlık alanına giren konular ise Bireysel Farkındalık, Sorumluluk ve Proaktif Davranış, Çatışma Yönetimi, Geliştiren Liderlik, Koçluk Duruşu ile Liderlik, Güçlendirme ve Delegasyon, Güvenli Davranış Modeli (Assertiveness), Duygusal Dayanıklılık, İletişim ve İlişki Yönetimi, İşte Başarı ve Etkinlik, Etkin Sunum Becerileri, vb. olarak ön plana çıkmaktadır.

Emrah Demiral 2014 senesinde ICF (International Coach Fedaration) akredite Adler Center Europe’dan “Bireysel Profesyonel Koçluk” ve Erickson International School’dan “Profesyonel Grup ve Takım Koçluğu” programlarını tamamlamıştır. Koçluk gelişiminde de “liderlik” kavramını odağına alan Demiral; kariyer yönetimi, liderlik, performans ve hedef odaklılık gibi alanlarda bireylere, takımlara ve kurumlara liderlik ve gelişim koçluğu
hizmetleri sunmaktadır.

-Duygusal Dayanıklılık

-Liderlik ve Yöneticilik Becerileri

-İş Yaşamında Başarı

-Çatışma Yönetimi

-Bireysel Farkındalık