Burcu Berker Kanber

Konuşmacı-Eğitimci-Danışman

Kurucusu olduğu BK-Brand ve Campus OGP’de kurumların organizasyonel gelişim danışmanlığını yapmakta, koçluk ve eğitimler vermektedir. Kurumlara yetenek yönetimi, liderlik gelişimi, kurum kültürü ve insan kaynakları yönetim sistemleri konularında çözümler sunmakta, ihtiyaca uygun gelişim programları tasarlamaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde örgün ve Online Executive MBA Programlarında yarı zamanlı Koçluk, Liderlik, Kariyer Yönetimi ve İnsan Kaynakları dersleri vermektedir. Campus OGP çatısı altında WeEngage işveren markası programını yönetmektedir.

22 yılı aşkın kurumsal deneyiminin 16 yılını Koç Topluluğunda geçirmiş; sırasıyla Otokoç Avis, Opet Fuchs ve Koç Holding’te İnsan Kaynakları Yöneticiliği ve Kurum İçi Koçluk rollerinde çalışmıştır. İK sistemleri, organizasyonel gelişim, yetenek yönetimi, sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında proje liderliklerini üstlenmiştir. İş’te Eşitlik Projesi yönetiminde görev almış, kadın liderlerin güçlendirilmesi yönünde topluluğa yön veren çalışmalar yürütmüştür. Koç Holding bünyesinde liderlik rollerine aday kişiler için “Lider Geliştirme Programı” ile “Kurum İçi Koçluk/Mentorluk Programlarının yönetiminden sorumlu olmuştur. Toplulukta
geleceğin lider adaylarına koçluk vermiştir.

2008 yılında katıldığı Koç Akademi Lider ve İş Eğitim programları ile kendi liderlik gelişiminin temellerini güçlendirmiştir. 2012 Yılında Adler CE Profesyonel Koçluk Sertifika Programını tamamladıktan sonra Adler CE İleri Düzey Koçluk Eğitimi Practicum’u ve ORSC Organizasyon, Takım ve İlişki Sistemleri Koçluğu Eğitim Programını tamamlamıştır. UWE Bristol Üniversitesi’nin Creativity In Research Programını tamamlayarak koçluk yaklaşımını kalitatif araştırma süreçlerine taşıma konusunda kendisini geliştirmiştir.
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde Lisans derecesi ile İşletme Yüksek Lisans derecelerine sahiptir. 1000 saatin üzerinde bireysel ve takım koçluğu deneyimi ile PCC sertifikasyonuna sahip profesyonel koçtur.

-Koçluk Becerileri

-İnsan Kaynakları Yönetimi

-Mülakat Teknikleri

-Yetenek Gelişimi